Pamír 2018 – den D-D1

Když ti přes cestu přeběhne černá kočka, je jasné, co to znamená. Když ti kousek před domem přeběhne přes cestu srnka, není jasné vůbec nic.

Takový byl den D – šílený. Stres, nervozita, nedodělávky, podrážděnost…chtěli jsme “napohodu” vyjet v poledne. Dát kafe na “domovské pumpě”, nasednout v té správné náladě, zamávat, otočit se a vyrazit. Tak přesně tak to nebylo.
Když pominu to, o čem psát nechci, pak…

…Poprvé jsme se pro něco vraceli – pro hyenu a polštář se zebrama.
Poprvé jsme potkali srnku tak blízko u domu.
Poprvé se mi fakt chtělo brečet, když jsem hladila Attilu a zamykala vrátka.
Poprvé nám pršelo.
A úplně poprvé jsem si říkala, že až se vrátíme, musíme vylézt na nějaký kopec v Českém středohoří a koukat z něho na západ Slunce. Protože čím blíž jsme byli k hranicím s Německem, tím víc byla krajina a nebe krásnější. Na nebi letěl čínsky drak, nad horizontem měl rozepjata křídla obrovský orel, znovu nás propichovaly dvě žhnoucí Cronosovy oči…tři duhy nad polem…kopce v mlze a mracích, které vytvářely další perspektivu, těžko rříct, kde jedno končilo a druhé začínalo…vlastně jsem nevěděla, kam se dřív dívat…
V Německu šedo, zima, mlha…pak už průběžně usínám a probouzím se, Jarda pořád řídí.
Domlouváme se, že až bude chtít spát, lehne si k Járovi (ten spí už od osmi) a já se poskládám na přední sedačky. Když nemusí být zatažená ruční brzda, je to vlastně vcelku pohodlné 
Končí v půl čtvrté.
A startuje v sedm.
(Ani nevím, kdy jsme vjeli do Polska.)
Kralovská snídaně ze zásob – kafe, suchary se sýrem, ovesné sušenky s ostružinovou marmeládou.
A pak zase dál.
Polsko mě překvapilo. Mám pořád pocit, že jsem doma. Jen příroda je tu pestřejší, silnice kvalitnější, záchody čistčí a všechno levnější. Kdybych se někdy měla někam jen o kousek “posunout”, tak sem.


(Tahle cesta trvala přesně 40 dní. Projeli jsme 14 zemí a ujeli skoro 19000 kilometrů 22 let starým Mitsubishi L300, kterému říkáme „bydlík“. A jsme tři: já, můj muž Jarda a náš 10-letý syn, kterému pro změnu říkáme Prcek.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek