Pamír 2018 (start) Jak nic nešlo podle plánu

Když ti přes cestu přeběhne černá kočka, je jasné, co to znamená. Když ti kousek před domem přeběhne přes cestu srnka, není jasné vůbec nic.

Takový byl den D – šílený. Stres, nervozita, nedodělávky, podrážděnost…chtěli jsme “napohodu” vyjet v poledne. Dát kafe na “domovské pumpě”, nasednout v té správné náladě, zamávat, otočit se a vyrazit. Tak přesně tak to nebylo.
Když pominu to, o čem psát nechci, pak…

…Poprvé jsme se pro něco vraceli – pro hyenu a polštář se zebrama.
Poprvé jsme potkali srnku tak blízko u domu.
Poprvé se mi fakt chtělo brečet, když jsem hladila Attilu a zamykala vrátka.
Poprvé nám pršelo.
A úplně poprvé jsem si říkala, že až se vrátíme, musíme vylézt na nějaký kopec v Českém středohoří a koukat z něho na západ Slunce. Protože čím blíž jsme byli k hranicím s Německem, tím víc byla krajina a nebe krásnější. Na nebi letěl čínsky drak, nad horizontem měl rozepjata křídla obrovský orel, znovu nás propichovaly dvě žhnoucí Cronosovy oči…tři duhy nad polem…kopce v mlze a mracích, které vytvářely další perspektivu, těžko rříct, kde jedno končilo a druhé začínalo…vlastně jsem nevěděla, kam se dřív dívat…
V Německu šedo, zima, mlha…pak už průběžně usínám a probouzím se, Jarda pořád řídí.
Domlouváme se, že až bude chtít spát, lehne si k Járovi (ten spí už od osmi) a já se poskládám na přední sedačky. Když nemusí být zatažená ruční brzda, je to vlastně vcelku pohodlné 
Končí v půl čtvrté.
A startuje v sedm.
(Ani nevím, kdy jsme vjeli do Polska.)
Kralovská snídaně ze zásob – kafe, suchary se sýrem, ovesné sušenky s ostružinovou marmeládou.
A pak zase dál.
Polsko mě překvapilo. Mám pořád pocit, že jsem doma. Jen příroda je tu pestřejší, silnice kvalitnější, záchody čistčí a všechno levnější. Kdybych se někdy měla někam jen o kousek “posunout”, tak sem.


Tahle cesta trvala přesně 40 dní. Projeli jsme 14 zemí a ujeli skoro 19000 kilometrů 22 let starým Mitsubishi L300, kterému říkáme „bydlík“. A jsme tři: já, můj muž Jarda a náš 10-letý syn, kterému pro změnu říkáme Prcek.


Fajn čtení? Sdílej ho s přáteli…komentuj ho…napiš mi…
RSS
Sdílej
Tweetni
Sdílej

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek